Club Bruggy 1:1 Fiorentina (3:4): Taliani sa opäť dostali do finále Európskej ligy

Comments · 115 Views

Fiorentina oslavovala postup do finále Európskej ligy po tom, čo vďaka neskorej penalte vyhrala nad Clubom Bruggy 4:3.

Lucas Beltran v 85. minúte nariadil pokutový kop po tom, čo Brandon Mechele fauloval M'Bala Nzola.

Maxim de Cuyper rozhodol o remíze Clubu Bruggy po tom, čo Fiorentina vyhrala prvý zápas vo Florencii 3:2.

Taliani však v Belgicku dosiahli remízu 1:1, Prispôsobenie futbalové dresy Fiorentina vďaka ktorej sa vo finále stretnú s Aston Villou alebo Olympiakosom.

Fiorentina sa bude snažiť dosiahnuť lepší výsledok ako v minulej sezóne, keď ju vo finále konferenčnej ligy porazil West Ham.

Bruggy sa v druhom semifinálovom zápase dostali do vedenia vďaka ľavému obrancovi De Cuyperovi, ktorý sa ocitol v pozícii stredného útočníka a pohotovo sa presadil z ľavej strany.

Futbalový Zápas

Fiorentina potom prevzala kontrolu nad zápasom napriek horúčkovitej domácej atmosfére na štadióne Jana Breydela, pričom na začiatku druhého polčasu musela byť akcia dokonca prerušená, Detské Futbalové tričká Fiorentina pretože rozhodca kvôli množstvu odpálených svetlíc nevidel na postranné čiary.

Hráči Serie A trafili v Bruggách trikrát do brvna. Christian Kouame v 35. minúte prudkou strelou pohotovo trafil brvno, ktoré sa odrazilo od brankára Simona Mignoleta.

Fiorentina potom v priebehu dvoch minút druhého polčasu dvakrát trafila konštrukciu brány - kapitán Cristiano Biraghi trafil ľavačkou z 20 metrov brvno a potom Kouame hlavou po druhý raz trafil nešťastne.

Zaslúžené miesto vo finále si napokon zabezpečili, keď Mechele kolenom zachytil Nzolu, keď sa striedajúci hráč Fiorentiny sklonil k hlavičke, a Beltran jeho penaltu upratal do ľavého dolného rohu.

Bruggy si takmer vynútili predĺženie, keď Hans Vanaken po strele Hansa Detská fotbalové dresy Fiorentina Vanakena zachránil po tom, ako bol bývalý obranca Fulhamu Denis Odoi, ktorý už bol vystriedaný, vylúčený z lavičky po strete s hráčom Fiorentiny.